top of page
Sınav Hakkında Bilgi

Merhaba arkadaşlar, Sunexpress sınavında biliyorsunuz 100 soruluk online bir test olacak. Online test derken mailinize şifre gönderilir ve de siz de evden belirtilen süre içinde yaparsınız. Notunuz kaydedilir ona göre diğer aşamalara çağrılırsınız. 

 

THY gibi pc'de bir sınava girebilirsiniz.
Sınavdan yüz sorudan en az 50 doğru yapmanız gereklidir. Yani kabaca yüzde 50başarı isteniyor ki THY'nin de kendi sistemine göre ve mülakat puanlamasında geçer not yüzde 50 'dır. 


İngilizce kısımına gelirsek buna placement test diyebiliriz. Placement testlerin özelliği basitten zora soruların giderek sonuç olarak seviyenizi göstermektir. 


Pcde ve online olacağını varsayarsak bu sınav ne YDS gibi zor ne de DYNED gibi kolay bir sınav olduğunu söyleyebilirim. En az İngilizce seviyesinizin B1 olması gereklidir. Bu da Orta düzey denilen noktaya denk gelir.

Yani uçak, kabin hizmetleri, havacılık terimleri ya da kelimeleri geçiyor denilebilir. 

Testi yaptıktan sonra eğer sınavdan geçme notu olan 50 ve üzeri bir not alırsanız, e-mailinize videolu soruların olduğu İngilizce ön mülakat maili gelecektir. Bunu yapmanız için kabaca 2 gününüz olacaktır. İngilizce sorulan sorulara sözlü olarak cevap verirken her soru için bir video kaydedilecektir. Bu nedenle ışıklandırmanın ve internetinizin iyi çektiği bir yerlere gitmelisiniz.

Bundan sonra değerlendirmeniz olumlu olursa size 556 soruluk envanter testi gönderilecektir ve 3 saat süre vereceklerdir. Bu testin sorularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

bottom of page